Červenec 2015

Wattcon

23. července 2015 v 12:59 | Adrik
Ciao!
Omlouvám se, že jsem tu dlouho nebyla, ale o tom vám řeknu v jiném článku. Dnes vás chci pozvat na ústecký Wattcon, který pořádám!

Bude se konat 9. 8. V ústí nad Labem. O veškeré info si napište do komentů a nezapomeňte uvést svůj email.

A prosím sdílejte, sdílejte a sdílejte.

Vaše
Adrik

Malá letní bouřka

8. července 2015 v 0:37 | Adrik |  Lifestories
Ciao lidi!
Dneska vám sem dám menší video, co jsem zachytila před pár minutami u nás z baráku.

Já si tak ležím, píšu věci na mobilu a najednou slyším bouchnutí. Nevěnuju tomu pozornost, protože jsem si myslela že to je telka. Znova hraju a najednou uvidím i bliknutí. Dál tomu nevěnuju pozornost. Ale asi po pěti minutách mi začne být zima. Rozhlédnu se po místnosti a všimnu si že ono leje. Chvilku před tím mi někdo psal: Páni! Tady u nás leje jak z konve. Je to tu jak ohňostroj. Já jako přemýšlím co se děje, ale najednou tohle. Vyběhnu z pokoje do pracovny za taťkou a říkám mu: Tati, ona je venku pořádná bouřka. Takže my s tátoz jak blbí lítali po bytě a zavírali okna. No a tohle se mi povedlo natočit.


Vaše
Adrik

Jsem vegetarián?

7. července 2015 v 10:14 | Adrik |  Lifestories
Ciao!
Po delší době jsem zpět s dalším článkem. Než mě ukamenujete, chci jenom vysvěrlit, proč jsem tu nebyla. Před týdnem jsem byla na vydlabávání bradavice, která se mi usadila na pravém palci vedle nehtu, takže jsem ho musela mít obvázaný a s tím prostě nešlo psát. Teď už je to naštěstí lepší a už si to jen desinfikuju, takže tu jsem.

Takže. Hlavní téma o kterém chci dneska psát. Jsem vegetarián? Upřímě, ten typický, co se vzdá všeho co je ze zvířat fakt nejsem, ale dalo by se o mě říct že patřím do jedné z podkategorií vegetariánství. Do pescopollovegetariánství.

Teď se asi všichni ptáte, co to u všech čertů je, no ne? Tohle pescopollovegetariánství je vlastně to, že ti, co jsou poscopollovegetariány, nejedí pouze maso savců. Např. vepřové, hovězí... Ale drůbeží, rybí a výrobky ue zvířat (mléko, med) si klidně dají.

Ale já možná nejsem ani ten typický pescopollovegetarián. Já osobně, když musím, tak si to vepřové dám, ale nevyhledávám ho. Nebo třeba šunky. To přežívám jen na kuřecí, i když mi taťka pořád nabízí vepřovou, ale mě přijde hnusná.

Ale jak jsem se k pescopollovegetariánství dostala? No, abych byla upřímná, vlastně mě k tomu dovedla naše školní jídelna. Většinou se můj jídelníček (podle vybraných obědů) zkládá asi z tohohle:

PONDĚLÍ - Většinou salát
ÚTERÝ - sladké
STŘEDA - salát nebo těstoviny
ČTVRTEK - omáčky s vepřovým a knedlíky
PÁTEK - zas vepřové s omáčkou

Jenomže u nás ve škole se črvrtky a pátky prostě nevydaří. Naše paní kuchařky to vepřové, hovězí a a zak dál neumí moc dobře ochutit, takže jsem si navykla ho automaticky přestat jíst. Pak už jsem si na to navykla i doma, protože mamka většinou dělá jen kuřecí. Ale vepřového na šlehačce se asi nedovedu vzdát nikdy.

Vaše
Adrik